Виконання Закону про мову

Довідково. Товариство «Просвіта» — громадська організація, утворена 1868 у Львові з метою культурного розвитку, консолідації народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу. «Просвіта» поширила діяльність на всі українські землі. Найплідніше в 1920—30-ті рр. «Просвіта» працювала в Галичині та на Закарпатті. 1939 рік став останнім роком існування «Просвіти» на наших землях. Сталінські опричники знищили у центральному будинку Товариства (площа Ринок, 10) його архів, цінні історичні документи і рукописи, друковану продукцію. Так вони вчинили з осередками «Просвіти» і в інших містах і селах. Не дозволили відновити роботу «Просвіти» і гітлерівські окупанти.

Відтоді Товариство «Просвіта» існувало лише за межами України, де українські емігранти відсвяткували його 100-річний ювілей. Наприкінці 80-х років, коли агонізувала комуністична система в Україні, досвід «Просвіти» прислужився справі самоусвідомлення, самоідентифікації українців, реалізації національної ідеї, квінтесенцією якої стало проголошення Акта Незалежності 24 серпня 1991 року. Становлення організації відбувалося в умовах шаленого тиску комуністичної номенклатури. 
________________________________________________________________________

Товариству "Просвіта", вклад якого в усвідомлення українцями себе як нації неможливо переоцінити, у грудні 2018 року виповнюється 150 років. До відзначення ювілею долучилися й учні та педагоги Новотроїцької ЗОШ І – ІІІ ступенів.

Товариство "Просвіта" було засновано 1868 року у Львові й одразу розпочало широкомасштабну просвітницьку діяльність, зокрема видання книжок для народу та підготовку підручників 

Запорізька "Просвіта" з'явилася на теренах краю на початку ХХ століття. Зусиллями "просвітян" створювалися народні театри, музеї, публічні читальні, книгарні, друкарні, проводилися свята, з'їзди, краєзнавчі походи тощо. Голова Запорізького осередку Ігор Артюшенко є співавтором законів, якими встановлено мовні квоти на радіо, на підтримку українського кінематографу, книговидання, армії, Закону про українську мову.

18 грудня 2018 року в школі були проведені тематичні заходи про відзначення 150 років з дня заснування культурно-освітньої громадської організації “Просвіта” в Запорізькій області. 
Лекція "Історія виникнення культурно-освітньої громадської організації "Просвіта""
Вчитель історії Майорова Т.М. 9 клас
Зустріч за круглим столом на тему: "Просвіта" в Запорізькій області
вчитель української мови Строкач В.П. 11 клас
_________________________________________________________________________________
18 травня вчитель української мови та літератури Строкач Валентина Петрівна провела відкритий урок у 8 класі з теми: "Речення з відокремленими обставинами". На уроці діти розглянули поняття про відокремлену обставину, збагатили словниковий запас, повторили орфограму "Правопис префіксів". Вчитель на уроці виховувала шанобливе ставлення до українського віночка і вишиванки.


_________________________________________________________________________________ 

"Я люблю - українську мову!

Лінійка "Я люблю - українську мову!", проведена учнями 7 класу (класний керівник - Майорова Т.М.) 09.11.2016.
___________________________________________________________________________________________

"Славні лицарі України"

3.10 учнями 7 класу було проведено літературно-музичне свято "Славні лицарі України". Діти згадали славні с торінки історії українського козацтва, імена славних гетьманів України, вичаї казацтва. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблиз за славу та волю України, як в ті часи, та і в наш час. завершилось свято піснею "Ми за мир", яку виконала вокальна група 7 класу.


Сценка "Як приймали в козаки"
Танок козаків
Улюблені страви козаків
Розповідь про події сьогодення

Немає коментарів:

Дописати коментар